راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو جهت کاهش درصد همانندجو

راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو

کاهش درصد همانندجو یکی از دغدغه های دانشجویان است که این روزها بیشتر با آن سروکار دارند. اما کار کردن با این سامانه ممکن است در برخی اوقات باعث سردرگمی و یا مشکلات مضاعفی برای دانشجویان شود. یکی از این مشکلات نمایش خطای “نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد” است. شاید شما نیز تا کنون این خطا را در هنگام بارگذاری فایل های خود در سامانه همانندجو دیده باشید. بسیاری از دانشجویان بعد از اینکه فایل خود را که دارای درصد مشابهت بالایی بوده، اصلاح کردند، هنگام بارگذاری فایل اصلاح شده پایان نامه خود در سامانه همانندجو این خطا را دریافت کرده اند. برای آشنایی با نحوه کارکرد سامانه همانندجو این مطلب نیز برای شما مفید است.

نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

نمایش خطا در مرتبه اول بارگذاری در سامانه

برخی از دانشجویان نیز وقتی برای بار اول، فایل خود را در سامانه بارگذاری می کنند این خطا را دریافت می کنند. به این معنی که حتی قبل از اینکه فایل خود را برای کاهش درصد همانندجو اصلاح کنند، این خطا برای آن ها نمایش داده می شود.

علت این خطا چیست؟

اما علت این خطا چیست و چه موقع این خطا نمایش داده می شود. در ادامه به بررسی و راهنمایی در مورد خطای “نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد” می پردازیم.

وجود غلط املایی در متن پایان نامه

در صورتی که متن پایان نامه شما دارای غلط املایی باشد، از نظر سامانه همانندجو ویژگی استانداردی برای تایید و دریافت گواهی همانندی ندارد. طبیعی است که در این حالت، باید متن پایان نامه خود را مطالعه کرده و غلط های املایی آن را اصلاح کنید. نکته ای که در این زمینه بسیار مهم است، وجود کلمات بهم چسبیده در متن است که آن ها نیز باید اصلاح شوند.

وجود متن های تکراری در متن پایان نامه

در صورتی که پاراگرافی یا نوشته ای در متن پایان نامه شما تکرار شده باشد، سامانه گواهی همانندی را برای شما صادر نمی کند. گاهی اوقات در هنگام تایپ پایان نامه، ممکن است برخی پاراگراف ها در پایان نامه، دوبار تایپ شود که این مورد باعث بروز این خطا در سامانه همانندجو می شود.

اینتر (Enter) بیش از حد و غیرعادی

استفاده بیش از حد یا غیرعادی از کاراکتر Enter (رفتن به خط بعد) نیز می تواند باعث بروز این خطا شده و مانع صدور رسید همانندی در سامانه شود. البته اگر در صفحات خاص یا در صفحات ابتدایی فصول، صرفا از این کاراکتر (به طور زیاد) استفاده شده باشد، از آنجا که تعداد دفعات آن به نسبت کل متن پایان نامه کم است، مشکلی ایجاد نخواهد شد.

رفع مشکل پایان نامه در سامانه همانندجو

جمع بندی

در نهایت شما می بایست تمامی این موارد نگارشی را در متن پایان نامه بررسی کنید. خواه این که برای بار اول، فایل خود را در سامانه قرار می دهید و یا بعد از اصلاح همانندی پایان نامه، برای صادر شدن رسیدن همانندی نباید متن پایان نامه شما این ایرادات نگارشی را داشته باشد. امیدواریم در این مطلب نکات مفیدی را بعنوان راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو آموخته باشد.

نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

تصویر فوق نمونه یکی از سفارشات کاهش درصد همانندجو و رفع مشکل نگارشی پایان نامه در سامانه همانندجو است که توسط تیم ایستگاه تحقیق انجام شده است. در این نمونه دانشجو 20 مرتبه فایل خود را در سامانه آپلود کرده بودند که در نهایت، ایستگاه تحقیق فایل ایشان را اصلاح و رسید همانندی با 11% مشابهت برای ایشان صادر شد.

در صورتی که به هر دلیلی موفق به اصلاح و رفع عیب پایان نامه خود نشدید، با ما تماس بگیرید. ما در سریع ترین زمان متن پایان نامه شما را ویرایش و اصلاح می کنیم.
تلفن تماس: 09173917452 – 09389460066

5/5 ( 2 نظر )

4 دیدگاه برای “راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو

 1. مسعود گفته:

  با سلام
  بابت تمام زحماتی که کشیدید ممنون شما هستم.
  خیلی کارتون عالیه.
  تجربه بالا و تخصص زیادی دارید.
  ممنون شما هستم.

  • مدير گفته:

   سلام و تشکر از ارتباط شما
   با شماره تلفن 09173917452 یا 09389460066 تماس بگیرید. تمام جزئیات رو براتون شرح خواهم داد.
   پیروز باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *