راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو جهت کاهش درصد همانندجو

راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو

کاهش درصد همانندجو یکی از دغدغه های دانشجویان است که این روزها بیشتر با آن سروکار دارند. اما کار کردن با این سامانه ممکن است در برخی اوقات باعث سردرگمی و یا مشکلات مضاعفی برای دانشجویان شود. یکی از این مشکلات نمایش خطای نوشتاری یا خطای “نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد” است. شاید شما نیز تا کنون این خطا را در هنگام بارگذاری فایل های خود در سامانه همانندجو دیده باشید. بسیاری از دانشجویان بعد از اینکه فایل خود را که دارای درصد مشابهت بالایی بوده، اصلاح کردند، هنگام بارگذاری فایل اصلاح شده پایان نامه خود در سامانه همانندجو این خطا را دریافت کرده اند. برای آشنایی با نحوه کارکرد سامانه همانندجو این مطلب نیز برای شما مفید است.

نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

خطای نوشتاری سامانه همانندجو نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

نمایش خطا در مرتبه اول بارگذاری در سامانه

برخی از دانشجویان نیز وقتی برای بار اول، فایل خود را در سامانه بارگذاری می کنند این خطا را دریافت می کنند. به این معنی که حتی قبل از اینکه فایل خود را برای کاهش درصد همانندجو اصلاح کنند، این خطا برای آن ها نمایش داده می شود.

علت این خطا چیست؟

اما علت این خطا چیست و چه موقع این خطا نمایش داده می شود. در ادامه به بررسی و راهنمایی در مورد خطای “نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد” می پردازیم.

وجود غلط املایی در متن پایان نامه

در صورتی که متن پایان نامه شما دارای غلط املایی باشد، از نظر سامانه همانندجو ویژگی استانداردی برای تایید و دریافت گواهی همانندی ندارد. طبیعی است که در این حالت، باید متن پایان نامه خود را مطالعه کرده و غلط های املایی آن را اصلاح کنید. نکته ای که در این زمینه بسیار مهم است، وجود کلمات بهم چسبیده در متن است که آن ها نیز باید اصلاح شوند.

وجود کلمات بهم چسبیده در متن پایان نامه

خطای نوشتاری نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این متن دارای کلماتی به هم چسبیده است که باعث بروز خطای نوشتاری در سامانه همانندجو می شود که باید این موارد به صورت صحیح و با رعایت فاصله و نیم فاصله اصلاح شود.

وجود متن و پاراگراف تکراری در متن

در صورتی که پاراگراف یا جمله ای به طور غیرعادی و زیاد در متن تکرار شده باشد، سامانه این مورد را هم تشخیص داده و متن شما را رد می کند. زیرا یکی از راه هایی که برای کاهش درصد همانندجو استفاده می شد، این بود که کاربر، متن بخش‌هایی از پایان نامه را که مشابهت نداشت، در سایر بخش های پایان نامه Copy – Paste می کرد که این مورد در بروزرسانی های اخیر سامانه بررسی می شود. راه های مختلفی برای تشخیص این مورد وجود دارد اعم از نرم افزاری و دستی. شما باید متن کل پایان نامه را بررسی کرده و موارد تکراری را برطرف کنید. نمونه متن تکراری، می توان به مواردی در فصل 4 پایان نامه اشاره کرد که نتیجه فرضیه ها را عنوان می کند و صرفا در یک یا چند عدد با هم تفاوت دارند.

رفع مشکل پایان نامه در سامانه همانندجو

آیا حذف جدول یا تصاویر به حل این خطا کمک می کند؟

به طور کلی، خیر. با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، فرض کنید که در متن اصلی یک پایان نامه این خطاها موجود باشد و تعدادی هم جدول در این پایان نامه قرار داشته باشد. صرفا با حذف این جداول و باقی ماندن سایر خطاها، قطعا دوباره این خطا را مشاهده خواهید کرد.

متن های تکرار شده تک کلمه ای در جداول را چکار کنیم؟

به صورت کلی، سامانه همانندجو به کلمات تکراری تک کلمه ای حساس نیست. زیرا در صورت حساس بودن به کلمات تکراری یک کلمه ای، در کل متن پایان نامه هم کلمات زیادی هستند که تکرار شده اند و در این صورت برای تمام پایان نامه ها باید این خطا نمایش داده می شد که اینطور نیست. سامانه روی تکرار جملات و پاراگراف های طولانی حساس است.

جمع بندی

در نهایت شما می بایست تمامی این موارد نگارشی را در متن پایان نامه بررسی کنید. خواه این که برای بار اول، فایل خود را در سامانه قرار می دهید و یا بعد از اصلاح همانندی پایان نامه، برای صادر شدن رسیدن همانندی نباید متن پایان نامه شما این ایرادات نگارشی را داشته باشد. امیدواریم در این مطلب نکات مفیدی را بعنوان راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو آموخته باشد.

خطای نوشتاری سامانه همانندجو نوشتار، ویژگی‌های استاندارد را برای دریافت گواهی همانندجویی ندارد

تصویر فوق نمونه یکی از سفارشات کاهش درصد همانندجو و رفع مشکل نگارشی پایان نامه در سامانه همانندجو است که توسط تیم ایستگاه تحقیق انجام شده است. در این نمونه دانشجو 20 مرتبه فایل خود را در سامانه آپلود کرده بودند که در نهایت، ایستگاه تحقیق فایل ایشان را اصلاح و رسید همانندی با 11% مشابهت برای ایشان صادر شد.

امید است که نکاتی که در این مطلب در خصوص خطای نوشتاری ذکر شد، راهگشای دانشجویان عزیز باشد.

در صورتی که به هر دلیلی موفق به اصلاح و رفع عیب پایان نامه خود نشدید، با ما تماس بگیرید. ما در سریع ترین زمان متن پایان نامه شما را ویرایش و اصلاح می کنیم.
تلفن تماس: 09173917452 – 09389460066

5/5 ( 4 نظر )

16 دیدگاه برای “راهنمای خطای نوشتاری سامانه همانندجو

  • profile avatar
   مدير گفته:

   سلام و تشکر از ارتباط شما
   بله با شماره ها تماس بگیرید اگر توضیحات بیشتری نیاز بود یا تمایل داشتید ما براتون این اصلاحات رو انجام بدیم.
   موفق باشید

 1. profile avatar
  مرضیه گفته:

  با سلام و تشکر بابت زحماتی که میکشید
  دوساعت که پایان نامه خودم را تو سایت بارگذاری کردم اما نتیجه برام نمیاد لطفا راهنمایی کنید

  • profile avatar
   مدير گفته:

   سلام و تشکر از پیام شما
   اینکه تا دو ساعت نتیجه مشخص نشده، زیاد غیر عادی نیست. برخی از مواقع فایلی بعد از یک روز نتیجه اش مشخص می شه. البته به طور معمول حدودا 20-30 دقیقه نتیجه بررسی مشخص می شه و درصد رو نشون می ده اما دو ساعت یا حتی 1 روز هم غیر عادی نیست. تامل کنید تا بررسی تمام بشه. مواقعی که فایل شما از لحاظ ویرایشی (مواردی که در این مطلب ذکر شده) مشکل داشته باشه هم نتیجه بررسی طول میکشه ولی اینکه بررسی فایلی زیاد با تاخیر انجام بشه به این معنی نیست که حتما مشکل داره.
   پیروز باشید

 2. profile avatar
  محمد حسن زاهدی گفته:

  از سایت و مدیر سایت شما واقعا ممنون هستم. به نظرم مطالب سایت می تواند کمک خوبی برای رفع ایرادات باشد.

 3. profile avatar
  محمد حسن گفته:

  سلام و وقت به خیر. بنده در صد هانند جویی پایان نامم شش درصده ولی بازهم سامانه گواهی منو صادر نکرده، اشکالات نگارشی هم ندارم، ممنون میشم عیب کارم رو بفرمائید.

 4. profile avatar
  مسعود گفته:

  با سلام
  بابت تمام زحماتی که کشیدید ممنون شما هستم.
  خیلی کارتون عالیه.
  تجربه بالا و تخصص زیادی دارید.
  ممنون شما هستم.

  • profile avatar
   مدير گفته:

   سلام و تشکر از ارتباط شما
   با شماره تلفن 09173917452 یا 09389460066 تماس بگیرید. تمام جزئیات رو براتون شرح خواهم داد.
   پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *